neděle 26. května 2013

Cherries on top na Apetit pikniku!


A je to tady. Pro ty, kteří mě nesledují na facebooku je to možná šok, stejně tak jako pořád pro mě :D Nevím jak se to stalo, ale nějakým zázrakem mě vybrali na Apetit piknik! 

To jsem si tak totiž jednou řekla, že bych se přece jenom mohla zkusit přihlásit, že za to nic nedám. No a teď jako šílená běhám sem a tam po obchodech, beru vejce po padesáti abych mohla vyzkoušet všechny recepty na nejlepší piškotový korpus, a lítám po vyšetřeních na potravinářský průkaz. Naštěstí jsem byla při smyslech a stánek si zarezervovala jen na půl dne (letos je to novinka), protože si opravdu nedokážu představit, jak bych zvládla celý den. Problémy minulého ročníku totiž spočívaly v tom, že ve 12 hodin měli všichni bez vyjímky vyprodáno. 
Jelikož je to moje první akce, tak vůbec nevim. Nevim kolik toho mám upéct, jestli to všechno prodám, nebo jestli naopak nebude vyprodáno moc brzo (za tuhle variantu se modlim). Co když se mi na poslední chvíli rozbije trouba, bude se trhat marcipán, skořicové rolky budou moc tuhé nebo se mi to všechno rozteče na sluníčku? Co mám sakra dělat? :D Zkrátka a dobře, jsem fakt ve stresu :D

Kdy to bude? Událost proběhne 22. června v sobotu, v parku na Karlínském náměstí. Mám stánek v dopoledních hodinách, tedy od 10:00 do 14:00.

A na co se máte těšit? No, takže v první řadě na mě (hahaha, tak znova). A v další první řadě na moje výplody na téma Skandinávské dezerty, které prostě miluju. A vy určitě také! Nečekejte ode mě deset různých druhů, nejsem superman a zakládám si spíš na kvalitě, než kvantitě. Počítám maximálně s pěti druhy dezertů. A co konkrétně?
Takže například, Prinsestårta. Už jste ho na blogu viděli, ale tentokrát vás čekají promakané mini verze.  Daimkake zase zachutná všem milovníkům čokolády, mandlí a karamelu (a Daimu, pokud ho znáte!). Určitě znáte z IKEY, ale moje nerozmražovaná domácí verze je stokrát lepší :)
Ze sušenkového arzenalu předvedu Havreflak, což jsou jednoduché ovesné sušenky. Na pohled úplně obyčejné, ale mají takovou zváštní moc, která vám nedovolí zůstat pouze u jedné. A v neposlední řadě taky Vaniljekranse, což jsou nepřekonatelné dánské máslové sušenky.
A co dál? Poslední výrobek pro mě zatím zůstává neznámou. V hlavě mám už pevně posazené Kanelbullar, což jsou švédské skořicové rolky, ale nemám v nich jasno. Jsou totiž náročné na čerstvost, den staré už jsou k nepoužití. 
Pokud byste měli nějaký zajímavý nápad na jinou skandinávskou sladkost, dejtě vědět! Ráda ten pátý výrobek udělám podle vás :)

Tak to je asi zatím ode mě všechno. Tímto vás srdečně zvu na Apetit piknik! :)

15 komentářů:

 1. Já bych strašně ráda přišla a všechno tam snědla, ale bojím se, že se mnou nebude chtít jít muž, jelikož jsme byli ze včerejšího PFF trošku zklamánci, a moc se mu nechce... Chmm, asi zahraju na city, Daimkake a Vaniljekranse jsou mí velcí favorité...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já byla na PFF minulej rok a letos už jsem po zkušenosti nešla. Chápu, že jste byli zklamaní. Tady je ale vstup zadarmo! :D

   Vymazat
  2. Kaci, dojed, ja taky prijedu, udelame u Barci foodbloggerske setkani a snime ji vsechny dobroty! :D

   Vymazat
  3. Hahaha, já mám takový nervy, a teď mě ještě budete hodnotit vy :D

   Vymazat
  4. No ne, ja fakt dojedu stopro, uz se nemuzu dockat :) A sem si jista, ze to bude parada ;)

   Vymazat
 2. :(((( proč je to pro mě tak daleko :(

  OdpovědětVymazat
 3. já už na PFF také nechodím ale apetit piknik je jiný nebojte se tam jít je to prima ! Lidičky moc fajn a jídlo super dobré jen občas přehnaně drajé ! Každopádně držím palce ! Bude to honička všechno stihnout a mít vše čerstvé a hodně záleží na počasí ! Když mi to vyjde přijdu se podívat a ochutnat ! Tenhle blog je užasný moc vám fandím!
  Hodně štěstí a aŤ se vše podaří jak má ! S pozdravem Martina http://bistrosezona.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Také se už moc těším až ochutnám všechny tvé dobroty :) od každé MINIMÁLNĚ :D jeden kus :)

  Držím palce :) Terča
  http://www.goodies-terry.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. Moc gratuluju a pokud to vyjde, ráda se zastavím:)

  OdpovědětVymazat
 6. já se tam zastavím :-)přeju hodně štěstí at' vše zvládneš :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za komentář! :)